Snažíme sa minimalizovať náš dopad na životné prostredie

Ochrana životného prostredia je v poslednej dobe často spomínaná a my veríme, že je to správne. Nie len v spojitosti s výrobou a dopravou, no predchádzanie znečisťovaniu prírody a ovzdušia môže začať aj na menšej, individuálnej úrovni každého z nás. Napriek tomu, že naša spoločnosť sama o sebe nedokáže spasiť a zachrániť celý svet pred rastúcimi emisiami skleníkových plynov a nárastu produkcie odpadu, môžeme prispieť aspoň v oblastiach, v ktorých nám to náš rozsah pôsobenia umožňuje. Veríme, že aj takýmito malými krokmi sa budú postupne vzájomne motivovať všetky spoločnosti a koniec koncov, aj spotrebitelia resp. zákazníci a teda vy, sa budú čoraz viac prikláňať ku kúpe produktov od spoľahlivého dodávateľa/výrobcu, ktorý prihliada na životné prostredie a neodkladá ho v rámci svojho podnikania na posledné miesto. 

Ako prispievame my ?

Balenie – 100% rozložiteľné kartóny

Z nášho pohľadu, sme sa v prvom rade zamerali na redukciu tvorbu odpadu, najmä plastov. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že v procese odosielania a balenia zásielok budeme využívať alternatívne ekologické metódy, ktoré sú síce mnoho krát omnoho drahšie ako tie ktoré produkujú tony plastového odpadu, no na druhú stranu sú plne recyklovateľné a môžu byť používané takmer neobmedzene, alebo využité na iné účely. Na balenie tovaru využívame kartónové krabice z recyklovateľného a 100% rozložiteľného materiálu. Ich štruktúrou sú vhodné aj na opätovné využitie, pri balení ďalších predmetov, ktoré budete v budúcnosti odosielať. 

Ochranná výplň – Drevitá vlna / Recyklovaný papier

Keďže dopravné spoločnosti často zaobchádzajú s balíkmi nie práve najjemnejšie, je nevyhnutné vyplniť celý obal tak, aby v ňom bol produkt zafixovaný pred nadbytočným pohybom. Väčšina spoločností to rieši jednoduchým a lacným spôsobom tzv. bublinkovou fóliou alebo inou plastovou alternatívou, ktorá nemá prakticky žiadne ďalšie využitie a jej rozloženie v prírode trvá desiatky až stovky rokov. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že ako výplňový materiál budeme využívať ekologickú drevitú vlnu, ktorá je maximálne ekologická. V praxi sú to jemnučké odrezky dreva, ktoré vyplnia obal, no stále udržiavajú relatívnu pružnosť a tak dokážu absorbovať pády alebo náročnejšie zaobchádzanie. I keď výplň obalu týmto spôsobom si vyžaduje vyššie balné náklady a omnoho viac času, jeho environmentálne pozitíva značne prevyšujú tieto negatíva. Drevitú vlnu môžete využiť aj vy osobne, či už na jednoduché podpaľovanie v krbe, estetické zabalenie darčekov alebo vlastnoručnú tvorbu domácich výrobkov. Pre väčších baleniach využívame aj krčený recyklovaný papier, ktorý je rovnako plne rozložiteľný a nevytvára jednorazový odpad.